top of page

Prawo spadkowe

Świadczymy kompleksową pomoc w zakresie prawa spadkowego, w szczególności prowadzimy postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku

oraz o zachowek

Kancelaria specjalizuje się w obsłudze spraw spadkowych Klientów Indywidualnych. Udzielamy pomocy prawnej w szczególności w sprawach o dział spadku, stwierdzenie nabycia spadku, zachowek, dokonanie spisu inwentarza. Doradzamy Klientom Indywidualnym we wszystkich kwestiach dotyczących dziedziczenia ustawowego i testamentowego, w sprawach dotyczących przyjęcia i odrzucenia spadku oraz długów spadkowych. Wyjaśniamy prawne aspekty dotyczące zapisów i poleceń prawach. Pomagamy w sprawach dotyczących ważności testamentu oraz uznania spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia.  W przypadku porozumienia wśród spadkobierców współpracujemy z wybranymi notariuszami w celu sporządzenia aktu poświadczenia dziedziczenia orz zawarcia stosownych umów dotyczących działu spadku. Rozumiejąc złożoność spraw spadkowych służymy naszym Klientom wszelką pomocą w celu doprowadzenia do korzystnych rozstrzygnięć.

Sprawy spadkowe poza sprawami rodzinnymi są jedną z gałęzi prawa, z którymi wyjątkowo często stykają się nasi Klienci. Z uwagi na liczne i często nie do końca zrozumiałe dla Klientów Indywidualnych prawne aspekty związane z dziedziczeniem  pomoc profesjonalnego pełnomocnika okazuje się wyjątkowo przydatna. W sposób szczegółowy wyjaśniamy naszym Klientom wszystkie kwestie związane z dziedziczeniem ustawowym, testamentowym oraz kwestią,

ewentualnych długów spadkowych. W prostszych sprawach spadkowych proponujemy następnie pomoc jednego z notariuszy, z którymi współpracujemy w celu sporządzenia aktu poświadczenia dziedziczenia, a w wypadku porozumienia między spadkobiercami także w celu dokonania umownego działu spadku. W przypadku sprzecznych interesów spadkobierców, prowadzimy postępowania sądowe o dział spadku, a w przypadku pominięcia spadkobiercy także sprawy o zachowek. Posiadamy także bogate doświadczenie w sprawach związanych z kwestiami ewentualnej nieważności testamentu oraz uznania danego spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia. W przypadku trudności z ustaleniem składników i wartości majątku znajdującego się w spadku pomagamy ustalić te okoliczności, również w ramach postępowania o sporządzenie spisu inwentarza.

 

Pomoc w sprawach spadkowych

Udzielamy pomocy prawnej we wszystkich sprawach z zakresu prawa spadkowego, w szczególności w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku i zachowek.

Pomagamy ustalić składniki i wartość masy spadkowej.

 Osobą odpowiedzialną za sprawy z zakresu prawa rodzinnego w naszej Kancelarii jest adwokat Oskar Sokolnicki. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr 505 670 197.

Zrzut ekranu 2018-11-23 o 00.36.52.png

adwokat

Oskar Sokolnicki

tel. 505 670 197

Logo%20Klient%20Indywidualny_edited.png

Obszary praktyki

Obszary naszej praktyki z zakresu prawa spadkowego to w szczególności:

  • Sprawy o stwierdzenie nabycia spadku

  • Sprawy o dział spadku

 

  • Sprawy o zachowek

  • Sprawy dotyczące ważności testamentu oraz uznania spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia.

 

bottom of page