top of page

Praktyka w sprawach karnych to jedna z podstawowych specjalizacji naszej Kancelarii. Od początku jej działalności z powodzeniem prowadzimy sprawy karne. Jest to ta dziedzina prawa, w której wygrana sprawia nam bardzo dużą satysfakcję. Świadomość, że dzięki naszym działaniom osoba niewinna nie będzie pociągnięta do odpowiedzialności karnej, daje poczucie spełniania zawodowego.

Sprawy karne są o tyle szczególne, że naprzeciwko obywatela staje aparat państwa - Policja, Prokuratura. Wszczęcie postępowania karnego, zarzuty, przeszukanie, zatrzymanie czy aresztowanie to niezwykle stresujące sytuacje. Prawdziwym dylematem jest wówczas to, czy przyznać się do winy, czy też nie przyznawać, milczeć czy wyjaśniać, iść na współpracę z organami ścigania czy też nie i jakie to będzie miało konsekwencje. Doświadczony obrońca - w ramach realizacji Twojego prawa do obrony - będzie w stanie zarekomendować Ci najlepszą strategię. To, jaka będzie przyszłość, zależy w dużej mierze od podjętych decyzji, zwłaszcza w początkowym stadium postępowania. Warto pamiętać, że także w polskim prawie karnym zastosowanie znajduje znana z amerykańskich filmów fraza: “wszystko co powiesz, może być wykorzystane przeciwko Tobie”. Zanim złożysz wyjaśnienia, skontaktuj się z obrońcą. Nie warto podejmować samodzielnego leczenia poważnej choroby, nie będąc lekarzem.

Project Numbers

123K

Zajmujemy się sprawami tzw. przestępstw pospolitych, przestępstw gospodarczych i przestępstw karno-skarbowych. Pomagamy na każdym etapie postępowania. Reprezentujemy oskarżonych i pokrzywdzonych. Występujemy przed Sądem Najwyższym.

12K

Jesteśmy gotowi do niezwłocznego podjęcia działań w sytuacjach kryzysowych, w szczególności: zatrzymania, wniosku o areszt, wezwania na przesłuchanie celem przedstawienia zarzutów.

1,234

Uruchomiliśmy dedykowany numer telefonu: 501 177 515. Osobą odpowiedzialną za ten dział praktyki w naszej Kancelarii jest adwokat Radosław Płonka. Zapraszamy do kontaktu.

Project Gallery

Image Title
press to zoom
Image Title
press to zoom
Image Title
press to zoom
Image Title
press to zoom
1/1
bottom of page