top of page

Radosław Płonka

Dowiedz się więcej o wspólnikach kancelarii.

Poznaj ich obszary praktyki oraz specjalizacje.

jpg_MG_0871.JPG

Radosław Płonka

adwokat, wspólnik kancelarii

ekspert prawny i członek Konwentu BCC

Telefon:

501-177-515

Email:

Wspólnik w Kancelarii Płonka Ozga Adwokaci i Radcowie Prawni w Warszawie. Adwokat praktykujący w szczególności w sprawach ochrony przedsiębiorców przed bezprawnymi działaniami organów państwa (kontrola działalności, postępowania przed organami i sądami, sprawy karne i karnoskarbowe). Aktywny uczestnik posiedzeń Komisji Sejmu, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów pracujących nad projektami ustaw mogącymi mieć wpływ na warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Członek Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w zakresie prawa gospodarczego oraz prawa i postępowania karnego. W grudniu 2014 r. otrzymał od Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz Prezesa Business Centre Club Marka Goliszewskiego podziękowanie w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki. Były wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz opiekun Studenckiej Poradni Prawnej ALK. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem dr hab. Fryderyka Zolla. Autor licznych opinii oraz komentarzy dla mediów w zakresie zmian w przepisach prawa. 

Obszary praktyki

Prawo karne

Prawo gospodarcze

Prawo pracy

Prawo karne było mi zawsze bliskie. Jeśli coś robisz z pasją, to robisz to najlepiej, jak potrafisz. Podejmuje obronę w sprawach wymagających dużej wiedzy, doświadczenia i zaangażowania. Reprezentuje zatrzymanych, podejrzanych i oskarżonych. Występuje w charakterze pełnomocnika osób pokrzywdzonych przestępstwem. Pomagam we wszystkich rodzajach spraw karnych, w szczególności w przypadku przestępstw gospodarczych, korupcyjnych, karno-skarbowych, kryminalnych, narkotykowych, drogowych. Reprezentuję i bronię naszych Klientów w sposób odważny i honorowy.

Gdy byłem jeszcze dzieckiem, na początku lat 90 XX w., mój Tata założył firmę, w której pomagałem od kiedy było to tylko możliwe. Firma ta - już po sukcesji i w formie spółki prawa handlowego - rozwija się do dnia dzisiejszego, a ja doradzam jako adwokat, przy strategicznych decyzjach i procesach. Można zatem obrazowo powiedzieć, że obsługa firm jest w moim “prawniczym DNA”. Zawsze chciałem wspierać biznes i rozwój gospodarczy. Bliskie mi są wartości takie jak odpowiedzialność, dążenie do celu, wolność i niezależność. Od 2013 r. pełnię funkcję eksperta do spraw prawa gospodarczego w największej w Polsce organizacji zrzeszającej przedsiębiorców - Business Centre Club. Jestem w stanie wesprzeć Twoją firmę m.in. we wszelkich sporach i procesach sądowych, negocjacjach, w sporach z urzędami ze szczególnym uwzględnieniem kontroli działalności gospodarczej. Posiadam także szeroką wiedzę i doświadczenie w kwestii prawa umów w obrocie gospodarczym, w szczególności z zakresu realizacji inwestycji budowlanych. Pracowałem bowiem  m.in. na rzecz spółki Polimex-Mostostal S.A. oraz Energomontaż-Północ S.A.. Wspieram firmy także w procesach karnych oraz karnosparbowych. 

Z obsługą firm, immanentnie związane jest prawo pracy. Posiadam szerokie doświadczenie w pracowniczych sporach sądowych, tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentów z zakresu prawa pracy, w tym umów i kontraktów menadżerskich. Reprezentuję zarówno pracodawców jak i pracowników. 

Media społecznościowe

bottom of page